Jakie mają zastosowanie ochronniki słuchu w miejscach pracy? Dlaczego aktywne ochronniki słuchu są nam potrzebne? O tym więcej w artykule.

Wykonywanie obowiązków zawodowych w miejscu, w którym panuje duży hałas, nie tylko wiąże się z dyskomfortem, ale również może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jak temu zaradzić? Najlepszym sposobem jest korzystanie z aktywnych ochronników słuchu 3M Peltor, które zamówisz za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.

Hałaśliwe fabryki i zakłady produkcyjne a ochronniki słuchu

Odgłosy maszyn, narzędzi i urządzeń wykorzystywanych do pracy w zakładach produkcyjnych i fabrykach nie są niczym przyjemnym. Codzienna, wielogodzinna ekspozycja na tego rodzaju hałasy negatywnie odbija się na koncentracji, co z kolei prowadzi do obniżenia efektywności pracy osób zatrudnionych. Trudno o stuprocentowe skupienie i zaangażowanie w wykonywane obowiązki zawodowe, jeżeli głośne dźwięki nie pozwalają na skupienie. Niestety mają one niekorzystny wpływ także na zdrowie.

Jak nietrudno się domyślać, intensywne hałasy są najbardziej szkodliwe dla słuchu. Przebywając regularnie przez długi czas w głośnych pomieszczeniach, istnieje wysokie ryzyko pogorszenia jakości słyszenia. To jednak nie jedyny potencjalny skutek pracy w zakładach produkcyjnych i fabrykach, w których panuje hałas, ponieważ może on prowadzić także do innych konsekwencji zdrowotnych, włącznie z problemami z układem krążenia, równowagą i układem nerwowym.

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich warunków BHP w miejscu zatrudnienia, które pozwalają na wykonywanie obowiązków zawodowych bez ryzyka zdrowotnego. Dlatego jeśli nie da się usunąć źródła hałasu, pracodawca powinien zabezpieczyć pracowników przed jego skutkami, do czego może wykorzystać aktywne ochronniki słuchu 3M. To doskonałe rozwiązanie w fabrykach i zakładach pracy niezależnie od branży i rodzaju prowadzonej działalności.

Aktywne ochronniki słuchu 3M Peltor na ratunek

Głównym powodem, dla którego warto stosować aktywne ochronniki słuchu 3M Peltor, jest wysoka skuteczność działania. Dzięki nim pracownicy są zabezpieczeni przed otaczających ich hałasem, co pozwala na spełnienie wymagań BHP i zagwarantowanie zdrowych warunków pracy. Jednak w odróżnieniu od pasywnych ochronników modele aktywne produkcji 3M Peltor nie tłumią wszystkich dochodzących z otoczenia dźwięków, lecz tylko te, które mogą zaszkodzić słuchowi i organizmowi.

Za sprawą wbudowanych modułów elektronicznych aktywne ochronnik i słuchu 3M Peltor rozpoznają, które dźwięki mogą być potencjalnie szkodliwe i wygłuszają je, podczas gdy odgłosy obojętne dla organizmu przedostają się swobodnie do uszu. To oznacza, że produkty amerykańskiej firmy umożliwiają normalne interakcje z otoczeniem, np. po to, żeby rozmawiać z innymi pracownikami czy wysłuchać wytycznych kierownictwa.

Wśród zgromadzonych w naszym sklepie produktów dostępnych pod adresem peltor-serwis.pl/sklep/ znajdziesz modele wyposażone w moduły przeznaczone do radiotelefonicznej komunikacji dwukierunkowej. Skorzystaj z nich, jeżeli chcesz umożliwić swoim pracownikom sprawne porozumiewanie się na dużej przestrzeni. W razie potrzeby na Twoje życzenie zaprogramujemy system łączności zgodnie z Twoimi wymaganiami i potrzebami przedsiębiorstwa. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *